banner isbank

Atatürk Haftası Satranç Turnuvası Sona Erdi

DSC 0202Çanakkale Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Çanakkale İl Temsilciliği'nin düzenlediği 10 Kasım Atatürk Haftası Satranç Turnuvası 12 Kasım 2017 tarihinde ÇOMÜ ÖSEM Yemekhanesi'nde yapılan ödül töreniyle sona erdi.  İki farklı kategoride toplam 86 sporcunun yarıştığı turnuvada çetin mücadeleler yaşandı. 
"Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim"
sözü ile tüm sporculara yol gösteren, bu yolda bizlere ışık tutan T.C. Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK anısına düzenlediğimiz turnuvada,  Çanakkale Belediyesi  turnuvaya katılan tüm sporculara Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün yazdığı NUTUK adlı kitabını hediye etti. 
Sporculara kitap hediyelerini takdim eden Çanakkale Belediye Başkan Vekili Emine KARDELEN "Ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza gençlerimize ışık tutması amacıyla Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün yazdığı NUTUK kitabını armağan etmekten dolayı mutluluk duyduklarını" ifade etti.

Turnuvanın A Kategorisinde Didem Nuray YURDAKUL üçüncü, Uğur UYSAL ikinci ve Melih GÜREN birinci olarak kupalarını Çanakkale Belediye Başkan Vekili Emine KARDELEN hanımefendinin ellerinden aldılar. B kategorisinde ise Ebrar ÇOKDERİN üçüncü Mehmet Eralp TOSUN ikinci ve Mert KAYA birinci olarak kupalarını Çanakkale Onsekiz Mart Üniverstiesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet ERDEM beyefendinin elinden aldılar.
Turnuvada her iki kategoride en iyi üç bayan sporcuya madalya ödülü verildi. A kategorisi en iyi üç bayan sporcu sıralamasında Didem Nuray YURDAKUL birinci, Bakriya Anastasiya Gönültaş ikinci, Nilsu ENÇ üçüncü olurken, B Kategorisi en iyi üç bayan sporcu sıralamasında Esila BAKİ birinci, Zeynep ÖZKAN ikinci ve Cemre  AKDUR üçüncü oldular. Sporculara ödüllerini GHSIM İl Müdür Vekili Sedat BEKTAŞ beyefendi takdim etti. 
Ödül töreni toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.