banner isbank

Satranç Haberleri

Dilek TÜRÜNZ ve Emir Aras ZOR Milli Takım Havuzunda

DilekTurunzEmirArasZor Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonaları 27 Ağustos-3 Eylül Tarihleri arasında Konya Selçuklu Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. 7-18 Yaş arası 24 kategoride düzenlenen turnuvada 1.371 sporcu dereceye girmek ve milli takımlara seçilmek için mücadele etti.
Şampiyonaya Çanakkale'den katılan sporcularımızdan Dilek TÜRÜNZ Yıldızlar 15 Yaş Kızlar kategorisinde altıncı olarak milli takım havuzuna seçilme başarısı gösterdi. Küçükler 9 Yaş Genel kategorisinde mücadele eden sporcumuz Emir Aras ZOR ise kategorisinde onunculuğu elde ederek milli takım havuzuna seçildi. Sporcularımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.
Çanakkale'den şampiyonaya katılan ve ilimizi başarıyla temsil eden sporcularımız;Celal Toprak EREN, Yusuf AKKUŞ, Asil Yankı BODUR, Metehan YILDIZ, Doruk OĞUZ, Doruk Ege ALTINIŞIK, İlke LAl BODUR, Mert KİNEŞÇİ, Doruk AKKAŞ, Anıl ALABAŞ, Umut Erdinç ERDEL, Ada GENLİK, Nehir YILDIRIM, Uğur UYSAL, Ceylin TİKVEŞLİ ve Salih ERDOĞMUŞ'a teşekkür ediyoruz. 

Devamını oku...

30 Ağustos Zafer Bayramı Satranç Turnuvası


30 Austos_Zafer_Bayram30 Ağustos Zafer Bayramı Satranç Turnuvası 27 Ağustos tarihinde Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Yerleşkesinde bulunan ÖSEM tesislerinde başladı. 

Turnuva Yönergesi: pdf30_AGUSTOS_ZAFER_KUPASI_SATRANC_TURNUVASI.pdf


Kategorilere ait eşlendirme, sonuç ve sıralama bilgilerine aşağıdaki linklerden ulaşılabilir:


A KATEGORİSİ          B KATEGORISI          8 YAŞ VE ALTI KATEGORİSİ

Türkiye Küçükler Yıldızlar Satranç Şampiyonası


tyg yildiz
Değerli Satranç Ailemiz,

Covid-19 pandemisi nedeniyle bu yıl sömestr döneminde ayrı kaldığımız Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Şampiyonalarında yeniden bir araya geliyoruz.

Devamını oku...