banner isbank

Satranç Haberleri

Cevatpaşa Ortaokulu Kız Takımı Okul Sporları Türkiye Şampiyonu

Kutahya 5Kütahya'da 2-6 Mayıs tarihlerinde düzenlenen, 6 kategoride toplam 116 takım, 593 sporcunun yarıştığı Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği, 6 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. Çanakkale'den Cevatpaşa Ortaokulu Küçükler Genel ve Küçükler Kızlar takımları ile turnuvada mücadele etti.
Aşkın Beliz CAN, Nilsu ENÇ, Begüm KIRLI, Zeynep Ezo ÇELİK ve Tuğçe İrem ÇETİNGÜRBÜZ'den oluşan Cevatpaşa Ortaokulu Küçükler Kızlar takımı oynadığı 6 karşılaşmada 4 galibiyet ve 2 beraberlik alarak Türkiye Şampiyonluğuna ulaştı.
Anıl ALABAŞ, Nail Arda UYSAL, Alper KUŞOĞLU ve Alp ARSLAN'dan oluşan Cevatpaşa Ortaokulu Küçükler Genel takımı ise son tur aldığı yenilgi sonrasında ilk dört dereceye girme şansını kaybederek turnuvayı beşinci olarak tamamladı.
Çanakkale'yi başarıyla temsil eden Cevatpaşa Ortaokulunun değerli öğrencilerini, Öğretmenleri Levent GÜREL ve antrenörleri Atilla AKSOY'u tebrik eder başarılarının devamını dileriz.                                          Çanakkale İl Temsilciliği 

Devamını oku...

ÇANAKKALE KÜÇÜKLER YILDIZLAR VE KADINLAR LİGİ BAŞLIYOR.

chess Küçükler Yıldızlar ve Kadınlar Ligleri 12 Nisan 2018 günü başlıyor. Çocuk Ligleri yerine oluşturulan ve yeni bir format ile gerçekleştirilecek olan Küçükler Yıldızlar ve Kadınlar Liglerinde toplam 11 takım mücadele edecek. 

TURNUVA YÖNERGESİ  
TURNUVA PROGRAMI
KADINLAR LİGİ EŞLENDİRME SONUÇLAR 
KÜÇÜKLER LİGİ EŞLENDİRME SONUÇLAR
YILDIZLAR LİGİ EŞLENDİRME SONUÇLAR


Okul Sporları Bölge Finalinde Üç Derece

okulsporlarOkul Sporları Satranç Branşı Bölge Finalleri 29 Mart-1 Nisan 2018 tarihlerinde Türkiye genelinde altı grupta gerçekleşti. Tekirdağ grubunda ilimizden; Cevatpaşa İlköğretim Okulu Küçükler Genel ve Küçükler Kız takımları, Çanakkale Doğa Koleji Yıldızlar Genel takımı, Çanakkale Koleji Yıldızlar Kız ve Çanakkale Koleji Gençler Genel takımları, Çanakkale Fen Lisesi Gençler Kız takımı olmak üzere altı okul takımımız finallere gitme hakkı elde etmek için mücadele etti.
Beş tur üzerinden gerçekleşen maçlar sonucunda Cevatpaşa İlköğretim Okulu Küçükler Kız takımı ikinci, Cevatpaşa İlköğretim Okulu Küçükler Genel takımı üçüncü ve Çanakkale Koleji Yıldızlar Kız takımı dördüncü olarak ödül aldılar.
Erkeklerde ilk dört ve kızlarda ilk üç takımın finallere gitme hakkı kazandığı turnuvada Cevatpaşa İlköğretim Okulu Küçükler Kız ve Genel takımları 2-6 Mayıs tarihlerinde Kütahya'da gerçekleşecek Okul Sporları Türkiye finaline katılma hakkı kazandılar. 

Devamını oku...

Çanakkale Barosu Avukatlar Günü Satranç Turnuvası Sona Erdi

Baro afisÇanakkale Barosu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Avukatlar Günü Satranç Turnuvası 7-8 Nisan tarihlerinde Çanakkale Satranç Eğitim Merkezinde gerçekleşti. A Kategorisinde 21 ve B Kategorisinde 56 olmak üzere toplam 77 sporcunun yer aldığı turnuvanın açılışı Çanakkale Barosu Başkanı Av.Bülent ŞARLAN tarafından yapılan sembolik açılış hamlesiyle gerçekleştirildi. 
Kategorilerde dereceler şu şekilde oluştu;
A Kategorisi:
1.Baran BÜYÜKBOZKOYUN
2.Melih GÜREN
3.Mustafa Yiğit ERKE
4.Muammer Atakan YARAR
5.Alp ARSLAN

Devamını oku...

18 MART ÇANAKKALE SAVAŞLARI HIZLI SATRANÇ TURNUVASI

chessEceabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan 18 Mart Çanakkale Savaşları Hızlı Satranç Turnuvası 29.03.2018 tarihinde Eceabat Belediyesi Sosyal tesisleride gerçekleştirilecektir. İlkokul Ortaokul ve Lise kategorilerinde düzenlenecek turnuva 5 tur üzerinden gerçekleştirilecektir. 
Turnuva sadece Eceabat İlçesinde okuyan öğrencilere açık olup dışarıdan sporcu yarışmaya alınmayacaktır

TURNUVA YÖNERGESİ   

İLKOKUL KATEGORİSİ EŞLENDİRME VE SONUÇLAR  
ORTAOKUL KATEGORİSİ EŞLENDİRME VE SONUÇLAR 
LİSE KATEGORİSİ EŞLENDİRME VE SONUÇLAR