banner isbank

Satranç Haberleri

Avukatlar Günü Satranç Turnuvası 7-8 Nisan Tarihlerinde

baroÇanakkale Barosu tarafından her yıl düzenlenen Avukatlar Günü Satranç Turnuvası 7-8 Nisan tarihlerinde Çanakkale Satranç Eğitim Merkezinde gerçekleştirilecektir. İki kategoride gerçekleşecek turnuvada; A Kategorisinde 1300 ve üzeri UKD/ELO puanına sahip sporcular B Kategorisinde ise 1299 ve altı UKD/ELO puanına sahip sporcular yarışabilecek.
6 Turlu isviçre sistemiyle ve 45 dakika + 30 saniye eklemeli zaman temposunda düzenlenecek turnuvada dereceye girecek sporculara kupa ve madalya ödüllerinin yanında satranç saati ve satranç takımı hediye edilecektir.
Turnuvaya başvurular TURNUVA KAYIT bölümünden alınacaktır.
Detaylı bilgiye turnuva yönergesinden ulaşılabilir.

Devamını oku...

Okullar Arası Satranç Turnuvası 4-5 Nisan Tarihlerinde

25112900 ANA_LOGO Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü himayelerinde düzenlenen Çanakkale Doğa Okulları 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Satranç Turnuvası 4-5 Nisan tarihlerinde Çanakkale Doğa Okullarında gerçekleştirilecektir. Turnuvaya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ve özel okullarda öğrenim gören öğrenciler katılabilir.
Turnuva;
Minikler (2010-2011 doğumlu sporcular),
Küçükler (2008-2009 doğumlu sporcular),
Yıldızlar (2004-2005-2006-2007 doğumlu sporcular) olmak üzere üç kategoride gerçekleşecektir.
Turnuvaya okullar her kategoride yönerge ekinde bulunan başvuru formuyla 3 öğrenciden oluşan takımlarıyla başvuru yapacaklardır.

Devamını oku...

KADINLAR, YILDIZLAR, KÜÇÜKLER TAKIM YARIŞMALARI

chessKadınlar, Küçükler ve Yıldızlar İl Yöre Yaışmaları Özel okullar bursluluk sınavları nedenyle ertelenmiş ve 12-15 Nisan 2018 tarihinde Çanakkale Belediyesi Spor Merkezinde başlayacaktır. Kadınlar ve Küçükler Kategorilerinde 4 ; Yıldızlar Kategorisinde 3 takımın yarışacağı Çanakkale Takımlar İl Birinciliği Turnuvaları 14 Nisan 2018 tarihinde tamamlanacaktır.
                                                     Çanakkale İl TemsilciliğiDevamını oku...

2018 Çanakkale Kulüpler İl Yöre Yarışmaları, Küçükler, Yıldızlar ve Kadınlar Takım Listeleri

2018 Çanakkale Kulüpler Satranç İl Yöre yarışmaları Yıldızlar, Küçükler ve Kadınlar Ligleri Takımları Ana Listeleri aşağıda yayınlanmıştır. 

Takımların, yayınlanan ana listeler için teknik kurula itiraz süresi 19.03.2018 pazartesi günü saat 17:00'de sona ermektedir. İtiraz adresi  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  dir.

OKULSPORLARI YILDIZLAR İL BİRİNCİLİĞİ

Okulsporları Yıldızlar İl Birinciliği Satranç Turnuvası 19-21 Şubat tarihlerinde Çanakkale Satranç Eğitim Merkezi Salonunda düzenlendi. Genel kategoride Çanakkale Doğa Koleji A Takımı birinciliği elde ederken, Özel İsmail Kaymak Koleji A Takımı ikinci, Gelibolu 100.Yıl Barış Ortaokulu üçüncü ve Hüseyin Akif Terzioğlu Ortaokulu dördüncü oldular.
Kızlar kategorisine ise Özel Çanakkale Koleji birinciliği elde ederken Özel Doğa Koleji ikinci oldu. 

YILDIZ KIZLAR EŞLENDİRME SONUÇ   

YILDIZLAR GENEL EŞLENDİRME SONUÇ