banner isbank

Kübra ÖZTÜRK ve Dragan SOLAK Türkiye Şampiyonları

2012 Türkiye Satranç Şampiyonası ve 2012 Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası sona erdi.
2012 Türkiye Satranç Şampiyonası'nın onuncu ve son turu 5 Şubat Pazar günü saat 15.15'te sona erdi. Birinci masada oynanan Ege Köksal - GM Dragan Solak karşılaşmasından galip ayrılan GM Solak 8,5 puan ile tek başına Türkiye Şampiyonu oldu. İkinci masada ise IM Burak Fırat ve IM Mert Erdoğdu mücadelesi 31 hamlenin ardından beraberlikle noktalandı. Böylece IM Mert Erdoğdu ikinci, IM Burak Fırat ise Türkiye üçüncüsü oldu.

mertdraganburak

2012 Türkiye Kadınlar Şampiyonu WGM Kübra Öztürk oldu. 03 Şubat Cuma günü Saat 15.00'da başlayan ve 10'+5''/hamle temposu ile oynanan eşitlik bozma maçlarının ilkini eski şampiyon WIM Betül Cemre Yıldız kazanırken, ikinci partiyi 35 hamlede beyazlarla oynayan Kübra Öztürk aldı. Daha sonra renk kurası çekilerek altın puan maçı oynandı. Kura sonunda Betül Cemre Yıldız beyaz piyonu seçti ve 5'e 4 (beyaz 5 siyah ise 4 dakikaya sahip, beraberlikte siyah kazanır) dakikalık heyecan başladı. Oyun sonunda Yıldız'ın bayrağı düştü ve WGM Kübra Öztürk ilk Türkiye Kadınlar Şampiyonu unvanını kazanmış oldu. Betül Cemre ikinci olurken, üçüncülüğü 6,5 puan ile Büşra Arığ elde etti.

Kadinlar 2012

Türkiye Kadınlar Şampiyonasında ilimizi temsil eden sporcularımızdan Didem Nuray YURDAKUL 4 puan ve Ayça AKSOY 6,5 puan ile şampiyonayı tamamladılar. Türkiye Küçükler Şampiyonasında 12 Yaş Kızlar Türkiye Şampiyonu olan sporcumuz Ayça AKSOY, başarılı bir performans gösterdiği şampiyonada üçüncü ile eş puan elde ederek eşitlik bozma sonucunda Türkiye altıncısı oldu.

DSCN1685
Didem Nuray YURDAKUL


DSCN1698
Ayça AKSOY