banner isbank

Ayça Aksoy 12 Yaş Kızlar Türkiye Şampiyonu

DSCN1155 Antalya / Kemer’de 21-27 Ocak tarihlerinde düzenlenen 2012 Türkiye Küçükler Şampiyonası sona erdi. 7-12 Yaş arasında genel ve kızlar olmak üzere toplam 12 kategoride gerçekleşen turnuvaya Türkiye ve KKTC’ den 1109 sporcu katıldı. Çanakkale Belediyespor Kulübünün desteğiyle Çanakkale’ den 11 sporcumuz turnuvada yer alarak ilimizi temsil etti. Şampiyonada 12 Yaş Kızlar kategorisinde yarışan sporcumuz Ayça AKSOY 7,5 puanla Türkiye Şampiyonu oldu. Aynı şampiyonada son iki yıl bir şampiyonluk ve bir üçüncülüğü bulunan Ayça, Ekim ayında gerçekleşen şampiyonada Avrupa Okullar Şampiyonluğunu da elde etmişti. Sporcumuzu ve antrenörü Doğa Cihan GÖKSEL’ i tebrik ediyoruz.

İlimiz adına yarışan sporcularımız tecrübe eksikliklerine rağmen başarılı sonuçlar alarak gelecek için umut verdiler. 10 Yaş Genel kategorisinde Mehmet Erkan ERDEM 5,5 puanla milli takım havuzuna seçilme şansını son maçta kaçırırken, 9 Yaş Genel kategorisinde Mehmet Emir GEZEN 5,5 puan, 9 Yaş Kızlar kategorisinde Adile POLİK 5 puan, 8 Yaş Genel kategorisinde Yiğit GÜREL 5 puan ve 7 Yaş Genel kategorisinde Demir Selçuk SAKMAK 5 puan elde ederek son turlara kadar milli takım hedeflerini sürdürdüler.

Çanakkale’ yi Türkiye Küçükler Şampiyonasında başarıyla temsil eden sporcularımıza, ailelerine, antrenörlerine ve Çanakkale Belediyespor Kulübüne Satranç İl Temsilciliği olarak teşekkür ediyoruz.

DSCN1463