banner isbank

Avukatlar Günü Satranç Turnuvası Sona Erdi

baro7Çanakkale Barosu tarafından Avukatlar günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Avukatlar Günü Satranç Turnuvası 1-2 Nisan tarihlerinde Çanakkale Satranç Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi. Bu yıl dördüncü kez düzenlenen turnuvada 14 yaş altı ve 10 Yaş altı kategorilerinde toplam 61 sporcu yer aldı.
1 Nisan Cumartesi günü Çanakkale Barosu Yönetim Kurulu Başkanı Av.Bülent ŞARLAN'ın açılış konuşması ve sembolik açılış hamlesiyle başlayan turnuva 2 Nisan Pazar günü, altıncı turun ardından düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.
Çanakkale Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av.Necip Fazıl BAYRAM tarafından dereceye giren sporculara ödülleri verildi.
14 Yaş kategorisinde turnuvayı 5,5 puanla tamamlayan iki sporcudan Ada GENLİK eşitlik bozma puanıyla birinci ve Ahmet Çağrı AYENGİN ikinci oldu. Bu kategoride Alguhan KURULAR üçüncü, Abdullah DİNÇER dördüncü ve Arda ALAN beşinci olurken en iyi bayan sporcu olarak İlaranur ÜSTÜNEL ödül aldı.
Son ana kadar büyük bir çekişmeye sahne olan 10 Yaş kategorisinde Alper KUŞOĞLU 5,5 puanla birinciliği elde ederken 5 puanlı iki sporcudan Nail Arda UYSAL ikinci ve Alp ARSLAN üçüncü oldu. 10 Yaş kategorisinde Doruk AKKAŞ dördüncü ve Anıl ALABAŞ beşinci olurken en iyi bayan sporcularda Aşkın Beliz CAN birinci, Zeynep Ela AKDERELİ ikinci ve Nisanur AYDIN üçüncü olarak ödül aldılar. 

14 Yaş Sonuçar ve Sıralama

10 Yaş Sonuçlar ve Sıralama

 
baro5

baro6 

baro1

baro2

baro4

baro7